37   Marka : Hyundai
   Model : Pony
   Rok produkcji : 1991
   Silnik : 1,3 gaźnikowy wolnossący
   Skrzynia biegów : manualna 5 biegowa
   Przebieg : 56 500

 Historia pojazdu : Samochód ocalony przed złomowaniem, odkupiony od znajomych którzy odziedziczyli go po rodzinie. Z tego co udało nam się ustalić pojazd w 1991 roku jako praktycznie nowy sprowadzony został z Hiszpanii po lekkiej stłuczce.

 Zakupiony w Polsce jako już naprawiony i zarejestrowany w 1991 roku na właścicielkę która użytkowała pojazd do roku 2012 roku. Od 2012 stał nie używany. Odkupiony przez nas w 2013. W chwili odkupu pojazd miał praktycznie nie działające hamulce, szybę kierowcy która po opuszczeniu w celu ustawienia lusterka opadła i już się nie podniosła oraz nie działający termostat. Silnik działający ale wymagający regulacji gaźnika. Stan nadwozia również wymagał natychmiastowej interwencji gdyż jego przednia część była w innym odcieniu niż reszta pojazdu co było skutkiem napraw blacharskich po uszkodzeniach które powstały w czasie parkowania pojazdu w ciasnym garażu. Dodatkowo spasowanie elementów nadwozia po stłuczce pozostawiało wiele do życzenia.

 Wykonane naprawy : Regulacja gaźnika, wymiana termostatu , uszczelnienie i regulacja gaźnika , wymiana oleju z filtrem oraz płynu chłodniczego i hamulcowego. Rozmontowany i zregenerowany został cały układ hamulcowy a wszystkie komponenty cierne wymienione na nowe. Elementy nadwozia zostały poprawnie spasowane oraz dokupiona została nowa oryginalna listwa pod lewym przednim reflektorem. Całe nadwozie zostało pozbawione korozji, zabezpieczone i polakierowane lakierem zgodnym z paletą barw producenta. Założone zostały nowe listwy boczne. Wykonano również piaskowanie i renowację felg. Podnośnik szyby lewej oraz sprężyny gazowe pokrywy bagażnika wymieniono na nowe ( Hyundai ). Wnętrze zostało wyprane oraz zyskało odtwarzacz CD i nową 4 głośnikową instalację audio.

 Podsumowanie : Bardzo fajne małe autko z klimatem. Symboliczny przebieg i stan wnętrza wręcz nie spotykany. Dynamiczny silnik z 5 biegową skrzynią biegów pozwalał na komfortową jak na pojazd z tych lat podróż. Dla nas dobra zabawa przy renowacji oraz satysfakcja z uratowania przed zgniatarką a dla nowego właściciela zwinne i niezawodne auto miejskie z niepowtarzalnym klimatem lat 90 tych.

Przejdź do galerii