27   Marka : BMW
   Model : E32 740iA Shadowline Exclusive
   Rok produkcji : 1993
   Silnik : M60 4,0 V8
   Skrzynia biegów : automatyczna ZF 5HP30
   Przebieg : 260 500

Historia pojazdu : Samochód kupiony jako nowy w ASO BMW Denzel w Wiedniu. Przez pierwsze 3 lata był w leasingu ( użytkowany przez kogoś z firmy produkującej elektronarzędzia ). Po tym okresie został sprzedany lekarzowi prowadzącemu w Wiedniu klinikę ( cała historia pojazdu jest udokumentowana). Do roku 2004 pojazd znajdował się w Wiedniu gdzie też trafił do komisu. Niestety tam wymontowany został telefon oraz zmieniarka w którą pojazd fabrycznie był wyposażony. Zakupiony został z uszkodzoną skrzynią ( nie działającym wstecznym biegiem ) przez fana marki BMW i moderatora BMW Klub Polska. Ze względu na plany życiowe został jednak wystawiony na sprzedaż i stał się naszą własnością w 2005r. Pojazd kupiony był w stanie bdb a jedyną usterką była roleta tylnej szyby której zębatka po całkowitym otwarciu hałasowała.

Niestety szybko okazało się że znów nastąpiła usterka skrzyni biegów i zaistniała konieczność ponownego wykonania jej remontu. Pojazd posiadał kila małych ognisk korozji oraz lekko uszkodzony tylny zderzak i pękniętą lampę ( uderzenie w murek )

Wykonane naprawy : Usunięcie wszystkich ognisk korozji oraz lakierowanie całego pojazdu. Remont automatycznej skrzyni biegów. Wymiana przednich reflektorów ( nowe oryginalne Hella ),renowacja felg oraz zakup kompletu nowego ogumienia. Wymiana układu wydechowego od kolektorów ( oryginnały BMW Eberspacher ). Wymiana silnika rolety tylnej, montaż profesjonalnej instalacji car audio.

Podsumowanie : Zakochaliśmy się w tym aucie od pierwszego wejrzenia i najprawdopodobniej zostanie z nami już na zawsze. Stylowa limuzyn z lat 90 tych z dużą mocą, burczeniem V8 i w dość rzadko spotykanym jak na ten model kolorze. Oryginalna wersja Shadowline Excusive ( skan folderu w galerii )

Przejdź do galerii